Ja mogę wykorzystać moje nieformalne kontakty w środowiskach feministycznych, żeby zaprosić wikipedystki i wikipedystów z tego środowiska, aby pracowali nad listą razem z nami, a może nawet byli wiodącą siłą przy jej tworzeniu. Dzięki temu będzie tu można mówić o szerszym kompromisie, a i praca się lepiej rozłoży. Aby na ta propozycja miała jednak ręce i nogi, trzeba jasno ustalić kilka rzeczy:
1. Jakiego typu źródeł oczekujemy (tylko słowniki, czy również np. publikacje wskazujące na uzus, jeśli tak - uzus gdzie? w gazetach, w pracach naukowych?) 2. Czy dopuszczamy formy, które widnieją w słownikach, ale np. z dopiskiem "potoczne"? 3. Czy prowadzenie tego typu listy jest akceptowalne przez większość społeczności i czy formy uźródłowione wg dwóch powyższych punktów będą powszechnie akceptowane, tzn. lista będzie miała moc wiążącą, a uporczywe usuwanie formy znajdującej się na liście będzie mogło być uznane przez admina za wojnę edycyjną lub wręcz wandalizm?
To są sprawy, które - na podstawie moich doświadczeń z zajmowania się tą sprawą - muszą zostać jasno ustalone zanim będziemy mogli wiarygodnie wyjść z tą inicjatywą na zewnątrz. Zresztą nawet bez wychodzenia, warto to ustalić, żeby uniknąć np. wojen edycyjnych na stronie samej listy.
Powerek38
W dniu 2012-03-02 11:52, Gemma pisze:
Są też zawody uciążliwe lub wyczerpujące jak choćby górnik, betoniarz
zbrojarz. Nie ma górniczek i betoniarek zbrojarek.
W przodującym ustroju były.
Teraz mamy przodujący ustrój. Niedawno robiłem książkę dla ministerstwa o tym, jak to dobrze, że na kursach na kierowców TIR już 20% to kobiety i że należy oczywiście nadal dążyć do parytetu 50%.
To była oficjalna polska publikacja.
Beno
Lista dyskusyjna WikiPL-l WikiPL-l@lists.wikimedia.org https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l