A ja się znowu zastanawiam, jak interpretować to:
Art. 3. Zbiory, antologie, wybory, bazy danych spełniające cechy utworu są przedmiotem prawa autorskiego, nawet jeżeli zawierają nie chronione materiały, o ile przyjęty w nich dobór, układ lub zestawienie ma twórczy charakter, bez uszczerbku dla praw do wykorzystanych utworów.
Art. 2. 2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.
Co to znaczy, że dobór, układ, lub zestawienie ma twórczy charakter? Mógłby bot wypełniać infoboksy/stuby na podstawie filmweb.pl (obsada, premiery, itp.)? Kiedyś pytałem i usłyszałem, że nie. Tutaj jest jakaś różnica?
jeżeli bot będzie kopiować jedną bazę (cały zestaw) to będzie po prostu jej kopia, gdyby część pobierał z film web a część z imdb, to będzie to jakaś twórcza kreacja na bazie dwóch baz danych. Wioski tak chyba były tworzone - na bazie kilku baz danych. Kopiowane listy xxx w hasłach o filmach to też nie jest dobre rozwiązanie, ale puszczenie listy alfabetycznie, czyli przetworzenie nei jest już kopiowaniem. Tak przynajmniej to rozumiem. Kwestia już kiedyś szła na tej liście. Jest tu jakiś prawnik. Hop hop.
przykuta