W ciągu tygodnia ukazuje się już drugi artykuł opisujący słabości Wikipedii (poprzednio chodziło o "badanie", które miało pokazać, że dużo artykułów z angielskiej Wikipedii zawiera zdania żywcem skopiowane z innych źródeł). Tym razem chodzi o artykuł na angielskiej Wikipedii, który przetrwał rok, uzyskując nawet tytuł Good Article, a był napisany przez twórcę psychologicznej teorii "NPA personality theory":
http://daveydweeb.com/2006/11/05/long-term-wikipedia-vandalism-exposed/
Artykuł zwraca uwagę, że nie jest łatwo wyłapać edycje, które nie są prostym wandalizmem. Dodatkowo procedura typu Artykuł na Medal zazwyczaj przyjmuje, że artykuł już jest dobry i należy tylko go poprawić.
06-11-06, Piotr Derbeth Kubowicz derbeth@wp.pl napisał(a):
U nas się takiego założenia nie czyni. Artykuły są też zwykle dość wnikliwie analizowane od strony merytorycznej.
On Mon, 6 Nov 2006, Tomasz Ganicz wrote:
U nas się takiego założenia nie czyni. Artykuły są też zwykle dość wnikliwie analizowane od strony merytorycznej.
To jak rozumiem był "good article" (czyli to, co u nas było proponowane jako "dobry artykuł" - plakietka dla dobrze zredagowanych, krótkich tekstów), a nie "featured article" (odpowiednik naszego medalu).
U nas propozycja PAnM zgłoszona przez nowicjusza albo osobę, która z tekstem nie miała nic wspólnego i nie zajmuje się daną dziedziną, byłoby zapewne traktowane podejrzliwie. Dużo bardziej martwią mnie niedawne subtelne hoaxy biograficzne i geograficzne, które w ostatnich dniach trafiły na SDU...
/mz