W dniu 7 września 2008 21:46 użytkownik Daniel Koć kocio@linuxnews.pl napisał:
Jedyny problem MSZ to żeby było absolutnie jasne, że to są proste techniczne podziały, nie sugerujące poziomu merytorycznego. Można zastosować prostą, maksymalnie neutralną znaczeniowo terminologię - np. "mało rozbudowany artykuł", "średnio rozbudowany artykuł" itp.
Stopień rozbudowy nie mówi nic o treści, tylko o wielkości i strukturze.
Właśnie, wymyśliłem sobie taki podział, o czym pisałem na priv Zureksowi ze 3 godziny temu. Wyróżniłem dwa typy analizowania artykułów: * ocena jakości - ocena artykułu głównie pod względem merytorycznym treści, odbywa się wyłącznie ręcznie, czynnik roboczy - człowiek * ocena stopnia rozbudowy - ocena wielkości i struktury artykułu, tą pracę można wykonywać ręcznie ale robota jest nudna, nużąca i nieefektywna, natomiast jest idealna dla automatycznego bota, który z przyjemnością wykona za nas tą pracę.
W związku z tym najprostszą rzeczą, która mi przyszła do głowy jako jednostka to stopnie rozbudowy. Zaproponowałem 6-cio stopniową skalę, analogicznie do tego szablonu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Stopnie_oceny_jako%C5%9Bci
Nazwy stopni są następujące, w kolejności od "najuboższego" do "najbogatrzego": 1 2 3 4 5 6
:-)
artykuły, które bot określił na 5 i 6 stopień, będą protoplastami DA i AnM, co nie oznacza, że artykuł z oceną 3 czy 4 nie mógłby dostać DA czy medalu:)
Zatem jeśli mogę prosić, to mówiąc o automatycznej ocenie, mówmy o stopniach rozbudowy, a nie o ocenie jakości. Różnicę widać gołym okiem, a wszelkie wątpliwości i niepokoje powinny być w tej chwili rozwiewane na 4 strony świata.
Pozdrawiam, Karol007