Witam,
.... Panele to zbiór osób któe znają się na danej tematyce. Jeżeli masz jakiś problem, na ten przykład nie wiesz jak Kałasznikow sie nazywa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Panele_eksperckie/Wojskowo%C5%9B%C4%8...) to zadajesz pytanie.
... i na pierwsze elementarne pytanie zadane temu panelowi "ekspert" odpowiada bzdurą, której przez tydzień nikt nie prostuje - a pytanie do google pozwala znaleźć podstawowe fakty w... wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Ka%C5%82asznikow
Ten "ekspert od wojskowości" ma prawo weta wobec nowych kandydatów, "panel ignorantów" będzie więc trwałym wyróżnikiem wikipedii.
Każdy może się pomylić, jednak trudno uznać poprawność procedur, zgodnie z którymi "ekspert" od matematyki odpowiadałby, że trzy po trzy jest siedem i przez tydzień żaden z jego kolegów nie wyjaśniłby nieporozumienia.
według ciebie miałoby być głosowane ? "Czy jesteś za zebraniem na jednej stronie ludzi którzy opracowują artykuły w danej tematyce ?"
Zapytałbym, czy sprawdza się procedura, która pozwala uzyskać status "eksperta wikipedii od wojskowości" komuś, kto nie słyszał o AK-47. Jeśli nie potrafimy sprawdzić, czy ktoś ma doktorat z danej dziedziny, jest emerytowanym generałem lub podobnej klasy praktykiem, albo też jako miłośnik danej dziedziny ma wiedzę wystarczającą do sukcesu w Wielkiej Grze - to nie twórzmy statusu eksperta. Jak widać na przykładzie ktoś, kto pisze na dany temat wcale nie musi wiedzieć, o czym pisze.
Nie mówię ze Panele są wspaniałe. Ale bez przesady. Potępianie w czambuł tego co ma zajmować sie po prostu pomocą wikipedystom
Przejrzałem wszystkie pytania do wszystkich paneli. Jak na razie padła jedna konkretna sensowna odpowiedź (eksperta od historii). Z drugiej strony na pytanie do językoznawcy padła bzdurna odpowiedź, ale udzielona przez użytkownika spoza panelu.
absolutnie NIC sie nie zyskuje uczestnicząc w Panelu jest moim zdaniem dziwne.
Zyskuje się status "eksperta wikipedii" nie wykazując się sensowną odpowiedzią choćby na jedno pytanie. Kolejność powinna być odwrotna: najpierw ktoś przez rok kompetentnie, życzliwie i zrozumiale odpowiada na pytania z danej dziedziny, by w uznaniu jego niezawodnej pomocy pytający uznali go za wiarygodnego eksperta
podczas gdy sama idea była dyskutowana juz do oporu http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Panele_eksperckie/Archiwum http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Panele_eksperckie
''' i wdrożono ją, mimo że w dyskusji nie spotkała się z szerszym poparciem.
Pozdrawiam
Władek