W dniu 1 października 2010 12:21 użytkownik Karol Głąb kamikaze0007@gmail.com napisał:
W dniu 30 września 2010 22:40 użytkownik Tomasz Ganicz polimerek@gmail.com napisał:
[CIACH]... ale za to mamy całkiem
fajny "Wstęp".
Dokładnie, mamy wstęp. Do tego ja bym do części o nauce edytowania zrobić coś na zasadzie MediaWiki w obrazkach z wikibooks, zrobione jak Nux proponuje z wykorzystaniem Ajaxowych okienek.
Druga część pomocy powinna być poświęcona zasadom i zaleceniom (lepiej by było żeby w końcu ujednolicić nazewnictwo - mamy 5 filarów, kilka elementarnych zasad, a reszta to tylko zalecenia) i tutaj też powiązać z naszym praktycznym tutorialem ze wstępu.
Karol007
Trzecią dużą częścią pomocy może być komunikacja i współpraca czyli społeczne aspekty pracy w Wikipedii, a czwartą częścią może być już tylko zaawansowana pomoc techniczna, skrypty, komunikaty MediaWiki, używanie skomplikowanych elementów składni w szablonach i funkcjonowanie szablonów wielokrotnie zagnieżdżonych, itp, których stopienia skomplikowania nie da się zmierzyć w żadnej dostępnej skali:)
Ewentualnie jeśli coś pominąłem to można jeszcze jakąś kategorię utworzyć z tego co jest, czyli ew. struktura społeczności (ew. przenieść do społecznych aspektów), podział pracy i uprawnień oraz ich przyznawanie (tutaj zahaczamy o wszystkie głosowania PUA, PUC, przyznawanie flagi bota, redaktora, tymczasowej flagi bota itp.) to mamy opisane tylko trzeba w ładny i spójny kawałek pomocy to zebrać. Można też zebrać razem mechanizmy samokontroli jakości, narzędzia w tym pomocne (OZ, LiveRC itp.)
Tak bym widział 4 ew. duże części pomocy. Przykuta nieco powyżej pisał, o podstawach edytowania, czyli pierwszej części pomocy, jeśli by taka koncepcja była mile widziana. Chodzi o to, że jeden spis treści to trochę dużo, a tak młody edytor może wybrać jeden z 4-6 tematów i tam szukać dopiero odpowiedzi na to co go interesuje.
Karol007