Karol Głąb pisze:
Jedno co mi się podoba - z hasła wylatują zaraz rzeczy bez źródła. Nawet te Malediwy mają źródło.
Dokładnie tak, i tak powinno być każdego dnia:-)
Oj, przy okazji tego hasła widać, że nie będzie prosto - wikikod w nim to niestety typowy "spaghetti code" ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_code ): ciężko go objąć, a jak w jednym miejscu popsujesz, to może się popsuć dowolnie duży fragment. Już same przypisy to koszmar, a przecież są tam jeszcze m.in. tabele i infobox, w których są zagnieżdżone. Gdyby nie możliwość edytowania sekcji byłoby fatalnie - a i tak znalezienie odpowiedniego fragmentu jest trudne.
Mówię o tym nie dlatego, żeby ktoś jeszcze nie wiedział, ani żeby szukać rozwiązania (czekam na efekty spotkania deweloperów w Berlinie w sprawie wdrażania nowego UI), tylko żeby o tym przypomnieć - zmieniam listę, żeby było we właściwym gronie.
Muszę tu bardzo pochwalić nowy klawisz linkowania w skórce Vector. Znacznie ułatwia kwestie fleksji w linkach (w języku polskim często używamy innych przypadków niż mianownik) oraz załatwia nową rzecz - podpowiada istniejące już linki wewnętrzne. Do tej pory trzeba było przeładować stronę z podglądem, a szukać prawidłowej nazwy hasła w osobnej karcie przeglądarki, więc teraz mamy nową jakość.
Ponieważ bawiłem się też infoboksami, wyszły za to kolejne sprawy, których obecne nowe UI nie rozwiąże:
1. Nie ma jednolitego standardu wstawiania grafik, więc trzeba się namęczyć żeby zgadnąć kiedy ma być z przedrostkiem "plik:", kiedy bez niego, a kiedy trzeba zrobić normalny link z podaną wielkością w pikselach. Wydaje mi się, że tu warto pójść dwutorowo: a) uzgodnić ten standard (pewnie na Wikiprojekt:Infoboksy) i go udokumentować w opisach szablonów b) napisać skrypt, który będzie automatycznie akceptował wszystkie główne standardy wstawiania grafik w infoboksach (być może nawet jakoś automatycznie konwertował do właściwego?)
2. Problem bardziej ezoteryczny, tzn. też dokuczliwy, ale nie tak prosty do załatwienia - infoboksy są statycznym kawałkiem tekstu, przez co: a) nie pozwalają łatwo wykryć błędu w parametrach (przez nieuwagę podawałem odwrotnie długość i szerokość geograficzną do wyświetlenia na mapie, komunikat błędu wyskakiwał w podglądzie i nie naprowadzał co zrobiłem źle) b) jeśli kod infoboksu zaczyna obsługiwać nowe pola, to tego nie widać w już wstawionych infoboksach, a łatwiej jest dodać informację jeśli widać, że jest już na nią miejsce