Olaf,
mogę zaaranżować spotkanie z dyrekcją Instytutu Głuchoniemych oraz zespołu szkół przy ul, Łuckiej, a także z osobami z Urzędu Miasta zajmującymi się tymi szkołami z ramienia organu prowadzącego. Jeśli nawiążesz współpracę z którąś z tych szkół, to z dużą szansą na sukces możecie wspólnie ubiegać się o grant miejski w ramach akcji "Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne" http://www.edukacja-warszawa.pl/index.php?k=112
Warto także spróbować porozmawiać z dyrektorem Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, które odpowiada m.in. za doskonalenie warszawskich nauczycieli.
Na szczeblu ogolnopolskim warto skontaktować się z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (dawny Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) MEN. Zgodnie z prawem rząd z zasady nie dotuje materiałów edukacyjnych, pozostawiając ich tworzenie przedsiębiorcom prywatnym, ale ogólnodostępne materiały dla grup specjalnej troski są wyjątkiem i mogą one być one dotowane ze środków państwowych.
Jeśli jesteś spoza Warszawy, to mogę do pewnego stopnia pośredniczyć w nawiązywaniu kontaktów.
Władek
W dniu 6 sierpnia 2010 16:59 użytkownik Olaf Matyja olafmat@gmail.comnapisał:
2010/8/6 Tomasz Chabinka wyksztalcioch@gmail.com:
W dniu 06.08.2010 16:27, Przykuta pisze:
Czy ktoś z Was zna się na języku migowym lub miganym, albo zna kogoś takiego? Potrzebuję eksperta, którego co najmniej mógłbym się zapytać o rozmaite rzeczy, który recenzowałby to co chcę zrobić i ewentualnie może mógłby pomóc.
Pozdrawiam, Olaf
Może warto skontaktować się z Polskim Związkiem Głuchych. Podobno to dosyć hermetyczne środowisko, ale myślę, że powinni być zainteresowani współpracą.
Mam nadzieję, że będą zainteresowani, bo zachodzi pewien konflikt interesów. PZG wydał i sprzedaje własny, multimedialny słownik... Ale może nie będą małostkowi, jak się nie uda inaczej to spróbuję. Ech, gdyby zgodzili się włożyć te multimedialne filmiki na commons...
Olaf
WikiPL-l mailing list WikiPL-l@lists.wikimedia.org https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l