Witam,
dzisiaj zauważłem, że na końcu każdego hasła pojawia się "źródło" z linkiem do samego artykułu. Rozumiem, że to w celach marketingowych -- by wszyscy co sobie skopiują artykuł nie zapomnieli skąd go pobrali.
Osobiście uważam to za zły pomysł bo jest bardziej prawdopodobne, że osoba która szuka informacji w wikipedii potraktuje to jako: - jeszcze jeden odnośnik do innych informacji - materiał źródłowy do samego artykułu, czyli skąd zerżnięto informacje. - niedziałający link, "bo jak się kliknie to nic się nie dzieje"
Samo działanie marketingowe "źródła" jest niewielkie, ponieważ jeśli ktoś kopiuje zawartość, to raczej nie skopiuje "źródła" bo i po co. Chyba, że potraktuje to jako część składową artykułu ponieważ jest na tyle inteligenty inaczej, że nie usunie "śladów pochodzenia" materiału, jeśli zależy mu na ukryciu, że nie jest autorem. Ci co kopiują uczciwie, podadzą zapewnie źródło poczodzenia i bez linku "źródło".
Uważam, że poprzedni sposób zaznaczenia pochodzenia artykułu był lepszy, bo bardziej zrozumiały i oczywisty. Rozumiem idee "źródła", ale wydaje się że więcej wprowadza zamieszania, niż pożytku. Dlatego proszę administratorów, o rozważenie powrotu do poprzedniej wersji.
pozdrawiam, mogor