Czy jako autor tekstu, który sam umieściłem na Wikipedii nadal mam do niego pełne prawa autorskie? To znaczy czy tekst który już raz umieściłem na Wikipedii mogę wykorzystać w mojej publikacji bez odwoływania się do Wikipedii jako źródła? W pełni mój tekst umieszczony w mojej publikacji w moim odczuciu nie wywodzi się z Wikipedii, gdyż to ja jestem jego autorem i wywodzi się ode mnie, z mojej wiedzy (z głowy czyli z niczego).
Nie chcę:
- by moja publikacja "automatycznie" została objęta licencją GFDL
- by ktoś zarzucał mi, że ukradłem tekst z Wikipedii, a to mój własny
przecież :) 3) rezygnować z dodawania tekstów do Wikipedii (robię to rzadko i miałem długą przerwę, ale to nic)
Liczę że jakieś wróżki/wróże Dobra Rada, obcykani w temacie gąszczu tych pięknych i prostych licencji GNU, pomogą mi ostatecznie i raz na zawsze w tej kwestii.
Umieszczając publikację na Wikipedii zgadzasz się na wykorzystywanie jej na licencji GFDL. Nic więcej. Gdzie indziej możesz ta samą publikację zamieścić na dowolnej innej licencji. Jeśli jesteś autorem tekstu, zachowujesz do niego pełne prawa autorskie.
Tak więc: 1) nie publikacja zostanie objęta licencją GFDL, tylko wyłącznie jej "kopia" zamieszczona na Wiki 2) nikt nie powinien Ci tego zarzucać 3) nie rezygnuj
Jeśli się mylę to poprawcie.
Pozdrawiam, Pitazboras