Silthor napisał(a):
Dnia 2-01-2005 o godz. 13:35 selena napisał(a):
Obserwuję kwestię wojen punickich - Krzysztof Wrona chciał utworzyć osobne artykuły dla przyczyn i skutków trzech wojen, bez integracji z dotychczasowymi. Polimerek i Silthor forsują integrację. Moim zdaniem można zrobić następująco: Artykuł główny "Wojny punickie" z mimimum treści i linkami: "I wojna p.
- kalendarium" (z treścią dotychczasowego art. "I wojna punicka") i
analogicznie - II i III, oraz "Przyczyny i skutki I wojny punickiej" - analogicznie II i III, tak jak sugerował Krzysztof. Treści jest tak dużo, że nie widzę przeciwskazań do takiej formy, choć znawcą tematu oczywiście nie jestem. I proszę Was (wiem, powiecie znów że się cackam i mam dziwną politykę) - nie zrażajcie Krzysztofa Wrony. Literówki i spacje oraz wikizację w jego artykułach postaram się robić na bieżąco - do sprawdzania merytorycznego też ktoś się znajdzie. Człowiek posiada ogromną wiedzę i powinniśmy się cieszyć, że chce się nią z nami dzielić. Dzięki mojej "dziwnej polityce" udało mi się go namówić do dalszej współpracy i przytępić jego wojowniczość (może pamiętacie wojny edycyjne typu "Dżucze", "Fotografia kirilianowska" itd...) - nagnijcie się trochę.
Selena
Artykuły dokładnie dublowały już istniejące. Chciałbym zwrócić uwagę, że ich pełna nazwa to "Przyczyny, przebieg i skutki II wojny punickiej", a wszystko to jest w artykułach (np. "Druga wojna punicka"), które mamy.
Też uważam, że to nie ma żadnego sensu. Po co czytelnik ma wczytywać dwa hasła na ten sam temat? Na tej zasadzie można by tworzyć hasła biograficzne: W haśle głównym tylko zdjęcie + podstawowe informacje i link do hasła "Pełen życiorys" - ma to jakiś sens? Moim zdaniem żadnego. Nautralnie, cennego wikipedysty nie należy zniechęcać, ale nie widzę też powodu, żeby w imię zatrzymania kogoś pozwalać mu na wszystko. Hasło "Przyczyny i skutki III wojny punickiej" były zupełnie puste, było tylko napisane, że hasło zostanie napisane "wkrótce". Było pisane z anonimowego IP więc nie było z kim podyskutować o nim.