W dniu 17 kwietnia 2012 23:44 użytkownik Dorożyński Janusz dorozynskij@wampnm.webd.pl napisał:
| -----Original Message----- | From: wikipl-l-bounces@lists.wikimedia.org [mailto:wikipl-l- | bounces@lists.wikimedia.org] On Behalf Of Gemma | Sent: Monday, April 16, 2012 12:51 PM / | Str 31-32 - moja definicja DTP - żywcem skopiowana z wiki.
Żywcem drugi i trzeci akapit, pierwszy jest zmodyfikowany (patrz załącznik). I znowu wraca pytanie, jak oznaczyć takie fragmenty. Wszystkie akapity kursywą, po każdym akapicie przypis? Przypis przy drugim i trzecim mniej więcej taki - skopiowane z plwiki. A przypis przy pierwszym? Tekst pochodny z tekstu na plwiki?
Kursywa ani żadna inna forma wyróżniania - jeśli to ma być użyte na warunkach licencji a nie na prawie cytatu nie jest wymagane.
Najbezpieczniej by było jakby on cały ten utwór udostępnił na CC-BY-SA. Wtedy wystarczy, że gdzieś w stopce, czy w opisie końcowym tego skryptu napisze takie coś:
"Obszerne fragmenty skryptu są kopią i/lub modyfikacją tekstów pochodzących z Wikipedii. Wykorzystano następujące fragmenty lub całe artykuły: *tutaj spis tych artykułów * ... * ...
Lista autorów: Nick, nick, nick, nick..."
Nie trzeba wskazywać którzy autorzy napisali które fragmenty - tego licencja nie wymaga. Do tego oczywiście też należy podać listę ilustracji (wraz z autorami).
To jednak pod warunkiem, że autor zdecyduje się cały ten skrypt udostępnić na CC-BY-SA. Jeśli nie chce tego zrobić to musi niestety wskazywać fragment po fragmencie i zaznaczać (np: przypisami), że te fragmenty albo stanowią kopię albo zmodyfikowaną kopię tekstów z Wikipedii i przy każdym fragmencie wskazywać źródło i autorów oddzielnie, tak żeby było jasne, które fragmenty są tylko jego autorstwa i w związku z tym on sobie je może udostępniać na dowolnych, wybranych przez siebie zasadach, a które stanowią kopię lub modyfikację tekstów z Wikipedii i jako takie muszą być udostępniane na CC-BY-SA.