To ja na marginesie:
Zamiast do potencjalnego autora-rozszerzacza
należałoby zwrócić się do osoby poszukującej informacji. Coś w rodzaju "Artykuł wymaga uzupełnienia. Bardziej wyczerpujących informacji na ten temat prosimy szukać w innych źródłach." Taki komunikat z jednej strony zachęca do rozszerzenia treści, z drugiej zaś - jasno ostrzega, że nie jest to należycie rozwinięte zagadnienie.
Osobiście wydaje mi się, że taka konstatacja powinna towarzyszyć czytelników przy korzystaniu z jakiegokolwiek źródła, a już na pewno Wikipedii. Ale może to trzeba ludziom pisać, ja nie wiem.
A na drugim marginesie - to, że na niemieckiej Wikipedii nie ma {{stub}}ów nie oznacza, że tam nie ma stubów. Ależ owszem, są, sam widziałem jednozdaniowe hasło + wielka informacja na górze, że jest do dopracowania, a w ogóle do napisania.
Co do całej pary idącej w gwizdek - nie jestem pewien, przypuszczam, że wielu użytkowników stubujących i tak nie pisałaby haseł, a jest to jakaś wprawka i pierwszy kontakt z Wiki. Co więcej, daje jej, może nieco fałszywego, ale jednak połysku sugerując, że jest tu jednak jakaś struktura itp. I te "cholerne ikonki" - śmiejcie się jeśli chcecie - mogą robić pozytywne wrażenie na "zwykłym" czytelniku. To kawałek ludzkiego oblicza na co tu nie mówić user-not-so-friendly serwerze MediaWiki.
A czy się to do czegoś przydaje - dobre pytanie - czy ktoś z tego korzysta... :>