Poprawka posta:
Ja wiem jedno - zamiast specjalnego znaczka wystarczy tam sam tekst w nawiasach i jeśli ktoś rzeczywiście musi - to z jakimś kolorkiem. Wszystko ponad to będzie przerostem formy nad treścią (i potrzebami).
strike>Inną metodą jest użycie loga zamiast logotypu (czyli</strike>
Ale boję się tak zmieniać, bo fetyszyści grafiki powiedzą, że będzie za mało "profesjonalne".
I żeby nie robić z gęby cholewy, że umiem tylko krytykować - znam sie coś niecoś na tym i mogę coś zaprojektować - tak studialnie, żeby się obronić, tylko dajcie mi uzasadniony powód do zrobienia jakiegoś znaczka. Bo znaczka nie robi się "w powietrze". On musi być odpowiedzią na jakieś zapotrzebowanie, zastosowanie - bo od tego wiele zależy. Czyli - najpierw sensowny powód, analiza spełnianej funkcji - potem specjalnie do tego zrobiony znaczek, ikonka czy ch...oinka.
w uzupełnieniu
Inną metodą jest użycie loga (obrazek) zamiast logotypu (formy literniczej). Ale też musi być proste i nienatrętne i nie wiadomo czy da się, bo zaproponowane flagi były teoretycznie dobre, tylko że flaga brytyjska to nie język angielski lecz comowelth. A flagi równoważnej językowi się nie da zrobić. Wszystko więc wskazuje, że tu najprostsze wyjście jest jedynym rozsądnym. A najlepszy jest jego brak, bo powtórzę: czemu przeszkadzało zwykłym tekstem napisanie ang. w nawiasach? Wiem, mało profesjonalnie...
Beno/GEMMA