To by się sprowadzało do napisania całego podręcznika html i css,
ze
wszystkimi niuansami ich użycia w różnych przeglądarkach. Prościej byłoby napisać kilka gotowych szablonów. Na dodatek nie da się przewidzieć wszystkiego, zwłaszcza, że nie tworzy się osobnej strony tylko pracuje w środowisku Wiki z
narzuconym
centralnym css-em. A ogólnie i tak się przygotuj, że cobyś nie zrobił mzopw i Beno
cię
skrytykują :-)
Krytykę przyjmuję - to mnie inspiruje do działania :) Przez dwa lata próbowałem ze znajomą plastyczką (i kilkoma znajomymi) robić gazetę. Rok trwało opracowywanie wyglądu rozkładówki. Ale w końcu kupiliśmy wykładzinę na bazie linnoleum, kilka różnych rodzajów dłut, przenieśliśmy wszystko na format A1 i zawiesiliśmy w galerii. Też była cięta na kwestie literniczo-typograficzne, więc dla mnie to po prostu powrót do dawnych dyskusji, jakie już toczyłem.
Wracając do html - proste polecenia - align, border, style, margin, cellspacing, padding, width itd. można by opisac na przykładach - oczywiście zastrzegając że w różnych szablonach różnie to może wyglądać. (z 3-4 przykłady żeby oczywiście nie było za dużo + zestawienia różnych poleceń i uwagi na temat tego dlaczego czasami tabelki się wysypują). wiem, że moge sobie pogooglać, ale od czego wiki.
Przykuta