Witam,
Czy jest jakaś ogólna wykładnia odnośnie formatowania tekstu - chodzi mi o tworzenie nagłówków działów w artykule?
Zwykle dodaje na końcu hasła najważniejsze linki w formie:
=== Zobacz === * [[Link 1]], [[Link 2]], [[etc.]]
Wydawało mi się zawsze, że wprowadza to czytelność i przejrzystość, że poniższe nie jest integralną częścią danego hasła a odwołaniem do treści pokrewnych.
Od czasu do czasu zdarza się, że Kpjas zmienia "Zobacz" na "Zobacz też". Spoko, ale ostatnimi czasy Beno (ukłony) wyrzuca ze sformatowanych tak przeze mnie artykułów, właśnie formatowanie. Moja nieśmiała próba przywrócenia stanu poprzedniego spotkała się z pouczeniem:
"Proszę nie ozdabiać stron bardziej niż to potrzebne, gdyż sekcja z wiadomościami dodatkowymi nie może dominować nad wiadomościami głównymi." [[Kanał Bydgoski]]
Zastanawiałem się nad tym i jestem gotów przyjąć taką argumentację wobec haseł krótkich, gdzie nagłówek przed linkami rzeczywiście mógłby zdominować gram treści. Postanowiłem też w takich przypadkach zreformować formę do:
'''Zobacz''' * [[Link 1]], [[Link 2]], [[etc.]]
Jednak hasło poświęcone [[Arthur Harris]] jest dosyć długie i nie ma mowy o zdominowaniu treści. Przyznam, że trochę mnie to rozdrażniło. Właściwie nie wiem czemu.
Dodam, że w szablonie CB (to uwaga także odnośnie nowego wyglądu domyślnego) najniższy wers tekstu dotyka niemal wersu z linkami technicznymi artykułu (Edytuj, Obserwuj itd.). Formatowanie poprzez * [[Link 1]], dające w wyniku <ul></ul>, odsuwa delikatnie obie porcje tekstu.
Próbki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Arthur_Harris http://pl.wikipedia.org/w/wiki.phtml?title=Arthur_Harris&oldid=66641
--- Piotr Smyrak piotr.smyrak@eko.org.pl