W dniu 21 maja 2008 16:31 użytkownik Qblik qblikusa@gmail.com napisał:
"Co więcej każdy chętny, podobnie jak na Wikipedii, może napisać i opublikować artykuł na dowolny temat." Dla mnie nie wynika z tego, że każdy może edytować istniejące hasła, a tylko że można dodawać nowe hasła. Do tego 40 redaktorów powinno starczyć i łatwiej uporządkować prawa autorskie.
Qblik
Ściśle biorąc to z hasłami które już są jest tam tak jak w Encarcie on-line - tzn możesz skomentować artykuł i zaproponować jego poszerzenie po czym tych 40-tu wspaniałych ew może te komentarze w przyszłości jakoś zaadaptować do artykułów albo i nie. W Encarcie to działa już od 2005 r. i nie cieszy się specjalnym powodzeniem - bo ludzie nie czują, że mają jakiś rzeczywisty wpływ na tę encyklopedię. Niby jest zakładka "edytuj" ale tak naprawdę to możesz tylko dodać komentarz. Encarta z tą opcją komentowania też była początkowo reklamowana jako "lepsza wersja Wikipedii". Wtedy też byli tacy co ogłaszali, że to koniec Wikipedii, bo jak taki olbrzym jak Microsoft się za coś weźmie to na pewno wszystkich zakasuje...
http://en.wikinews.org/wiki/MSN_Encarta_introduces_wiki-like_enhancements
A tymczasem w 2005 Encarta miała 40 000 artykułów, teraz ma 42 000....
Po pół roku link "edit" zamieniono go w "blog it"
Z prawami autorskimi to w Larroussie nie ma żadnej jasności. Nie wyjaśniają czy to co napiszesz staje się automatycznie ich własnością, a jeśli nie to na jakiej zasadzie pozwalasz im to publikować i modyfikować.