Witam,
pawelm.moszynski@neostrada.pl napisał:
Poraziła mnie wiadomość o lekarzach, którzy leczą na podstawie wiki! http://republika.onet.pl/38342,26,1,51,fabryka.html
W takiej sytuacji zawsze lepiej jest sięgnąć do źródeł zamiast do onetu, w którym ktoś streszcza wykopaną na digg opowieść, napisaną na podstawie obejrzenia migawki w Fox News.
Może coś przeoczyłem, ale w opublikowanym 11 czerwca raporcie The Pew Research Center's Internet & American Life Project http://www.pewinternet.org/Reports/2009/8-The-Social-Life-of-Health-Informat... nie znalazłem informacji o lekarzach szukających informacji w Wikipedii, lecz o potencjalnych pacjentach szukających w serwisach społecznościowych informacji o lekarzach.
Oczywiście może się okazać, że Pew RCI&ALP opublikował w ciągu miesiąca dwa raporty na zbliżone tematy, ale zawsze wolałbym przeczytać oryginalny raport wraz z komentarzem dotyczącym metody badania. Dla przykładu jeśli okazałoby się, że lekarze szukają w Wikipedii podstawowych informacji dotyczących problemów spoza obszaru ich specjalizacji, aby na tej podstawie zorientować się, gdzie i w jakim zakresie powinni poszukać informacji źródłowych, to nie widzę w tym nic złego. Sam tak robię w sprawach leżących na marginesie mojej działalności zawodowej.
Wladek