Hm, hm.... Nem reméltem, hogy Annie így lebuktat... Én olykor valóban diktatórikusan szokom lezárni, ha az eset egyértelmű (hm, szerintem), és olyankor hosszú, kellemetlen és kioktató indoklást is írok a lezáráshoz mindig, bőségesen megspékelve hivatkozásokkal. Eddig még nem érkezett panasz... (hm). Aber félre tréfa: az irány egyértelműen az, hogy eztán egyre inkább a dolog lényegét fogjuk figyelni, és a megbeszélés irányát, nem pedig azt, hogy darabra hány mennyi strigula van hol. Egy kicsit csodálkozom is, hogy olyan béke van WP:T-n, ami az emlékezetes szudétanémet-időkben nem egészen így volt. Az egyik oka szerintem ennek az is, hogy ha megnézitek, csupa lelkes friss szerkesztő szokott mostanában ott tevékenykedni, akik már ebbe szoktak bele, a megmaradt törléslátogató régiek pedig úgy látszik támogatják az új rendszert. A következők szoktak sűrűn ott lenni: Hkoala, Lily15, Linkoman, Szajci, Opa, Pupika, Pasztilla + adminok. Elnézést, ha kihagytam volna valakit az állandó stábból.
Szegény Mahershalalhasbaz, amekkora helyet efoglal már a wikitörténelemben, lassan megérdemelne egy külön cikket. :o)
B.
-----Original Message----- From: wikihu-l-bounces@lists.wikimedia.org [mailto:wikihu-l-bounces@lists.wikimedia.org] On Behalf Of Annie Sent: Thursday, July 26, 2007 12:02 AM To: A magyar Wikipédia levelezőlistája Subject: Re: [Wikihu-l] Cenzúra a Wikipédiában
Én azt hittem, már nálunk is így van. Lásd pl. ahogy Bennó lezárta a Mahershalalhashbaz (nemtom, jól írtam-e) cikk törlését, pedig szinte mindenki a maradása mellett voksolt. Azt hittem, ezért van átnevezve törlési szavazásról megbeszélésre.
On 25/07/07, Nyenyec N nyenyec@gmail.com wrote:
Gyakorlatilag 5 ember megvétózhatja bármely cikk törlését. Minden, amit szavazással döntünk el sérülékeny a manipulációra, mivel nagyon alacsony a részvétel. Az EnWikiben is így van ez. Van két módszerük, ami nálunk nem divat: 1) A szavazatokat nem ész nélkül számolják össze, hanem emberek hoznak döntést a leadott szavazatok és azok indoklása alapján (admin vagy pl. adminválasztáskor bürokrata) 2) [[:en:WP:IAR]]-t kiáltanak (ne foglalkozz a szabályokkal) és valaki bevállalja, hogy akár nyíltan szembemegy a szabályok betűjével, mert az adott szituációban az látszik értelmesnek. Ez elég kockázatos, ha nincs mögötte valamifajta támogatás, akkor könnyen valami szankciót kaphat ezért, úgyhogy csak viszonylag ritkán kerül sor.