W technice wydawniczej edycja jest szerszym pojęciem i wyższym od redakcji. Ale w informatyce edycja to każde zmodyfikowanie dokumentu.
Tak więc nie mieszajmy pojęć.
Beno/GEMMA
U¿ytkownik "Gemma" napisa³:
W technice wydawniczej edycja jest szerszym pojêciem i wy¿szym od
redakcji.
Ale w informatyce edycja to ka¿de zmodyfikowanie dokumentu.
Tak wiêc nie mieszajmy pojêæ.
Ale w wiki nie mamy do czynienia z informatyk± a z tworzeniem hase³ (informatyka jest jedynie narzêdziem). Zatem do niej powinny odnosiæ siê pojêcia zwi±zane z publikowaniem a nie rozumiane potocznie w informatyce.
A swoj± drog±, jako ¿e obracasz siê w bran¿y wydawniczej czy by³by¶ uprzejmy wyja¶niæ (takiemu laikowi jak ja) jak rozumiane s± tam terminy edycja i redakcja... Bo ja je zawsze rozumia³em jak to przedstawi³em uprzednio.
DanielM