Użytkownik "Daniel Miłaczewski" dm@mikrobit.pl napisał w wiadomości news:chpebm$mub$1@sea.gmane.org...
Ale dotychczasowy obrazek w szablonie WEdycji także nie ma nic wspólnego
z
logo i ze znaczkiem stuba, także nie był stworzony specjalnie dla wiki a
do
tego nie bardzo odzwierciedla to co jest oznaczone tym komunikatem. POza
tym
różne inne obrazki/ikony używane w projektach wiki także nie są zbyt
spójne
z np. logo. (patrz: http://pl.wikibooks.org/wiki/Ksi%C4%99gozbi%C3%B3r )
Ale za czym to jest argument? Inne też nie lepsze, to i ja coś dorzucę?
Dodam do tego, że Twój obrazek jest bezstylowy - tak ogólny. Ładny, ale nie mający własnej specyfiki. Przypomina uniwersalny w wyrazie klipart Corela czy ikonkę Windows. Aczkolwiek już w Makach wszystkie takie ikonki są ropoznawalne dla ich wspolnego bardzo specyficznego wyglądu interfejsu. Jeśli chcesz się dzielać dalej w tym temacie to zproponuj cały zestaw ikonek. Oczywiście spojny wewnętrznie i cechujący się indywidualnością. Wtedy będzie można podyskutować, czy szatę graficzną polskiej edycji Wikipedii zmienamy na nasz własny styl. Ale szczerze mówiąc wątpię, abyś dał radę stworzyć taki system, żeby cechowała go oryginalność i konsekwencja.
Najlepiej pokombinować z ikonkami nawiązującymi do tego, co już jest grafiką wikipediową, czyli logo wikipedii, znaczek stuba itd.
Beno/GEMMA
to moze cos takiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:EdycjaPixela
n' mowie ze akurat ten konkretny obrazek ale taki (w sensie bezstylowy)
pixel
to moze cos takiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:EdycjaPixela
n' mowie ze akurat ten konkretny obrazek ale taki (w sensie bezstylowy)
pixel
Ośmielam się zaproponować obrazek w rodzaju rozsypanych puzzli, w nawiązaniu do logo Wikipedii. I tekst mógłby być mniej luzacki, jak sądzę.(np. Artykuł jest obecnie w trakcie tworzenia. Proszę wstrzymać się z edycjami do czasu jego ukończenia. Dziękuję.) Pozdrawiam! Selena
Dnia czw 9. września 2004 14:27, selena napisał:
Ośmielam się zaproponować obrazek w rodzaju rozsypanych puzzli, w nawiązaniu do logo Wikipedii.
O, ten pomysł jest bardzo dobry. Tylko żeby był ładnie narysowany. Ja niestety jestem manualnie sprawny inaczej ;-)
I tekst mógłby być mniej luzacki, jak sądzę.(np. Artykuł jest obecnie w trakcie tworzenia. Proszę wstrzymać się z edycjami do czasu jego ukończenia. Dziękuję.)
A to już mniejszy problem... ważne żeby był jednoznaczny.
Tego pięknego dnia Thu, 9 Sep 2004 14:38:26 +0200, napisałeś(aś) Odpowiadam:
Ośmielam się zaproponować obrazek w rodzaju rozsypanych puzzli, w nawiązaniu do logo Wikipedii.
O, ten pomysł jest bardzo dobry. Tylko żeby był ładnie narysowany. Ja niestety jestem manualnie sprawny inaczej ;-)
http://meta.wikimedia.org/wiki/Final_logo_variants - tu jest pełno różnego rodzaju puzzli ;) i chyba wszsystkie są na GPL FDL (no bo w wikipedii)
Dnia czw 9. września 2004 14:53, Adam Dziura napisał:
http://meta.wikimedia.org/wiki/Final_logo_variants - tu jest pełno różnego rodzaju puzzli ;) i chyba wszsystkie są na GPL FDL (no bo w wikipedii)
No tak, ale 'rozsypanka' jest tylko jedna, w dodatku mało urodziwa... Chyba że by wziąć jakiś obrazek i samemu go rozsypać ;-)
Tego pięknego dnia Thu, 9 Sep 2004 14:59:42 +0200, napisałeś(aś) Odpowiadam:
No tak, ale 'rozsypanka' jest tylko jedna, w dodatku mało urodziwa... Chyba że by wziąć jakiś obrazek i samemu go rozsypać ;-)
[[Wikipedia:Śmiało edytuj obrazki]] ;)
Thursday, September 9, 2004, 2:59:42 PM, bojster napisal(a):
Dnia czw 9. września 2004 14:53, Adam Dziura napisał:
http://meta.wikimedia.org/wiki/Final_logo_variants - tu jest pełno różnego rodzaju puzzli ;) i chyba wszsystkie są na GPL FDL (no bo w wikipedii)
No tak, ale 'rozsypanka' jest tylko jedna, w dodatku mało urodziwa... Chyba że by wziąć jakiś obrazek i samemu go rozsypać ;-)
A ja proponuje zamiast rozsypanki (ktora mi sie kojarzy raczej z psuciem czegos niz z naprawianiem...):
puzel (jeden - taki jak przy stubie) z kluczem francuskim i/lub srubokretem. Moze puzel z jakas sruba na srodku i 'dokrecajacym' ja kluczem. Co myslicie?
Dnia czw 9. września 2004 15:15, TOR napisał:
A ja proponuje zamiast rozsypanki (ktora mi sie kojarzy raczej z psuciem czegos niz z naprawianiem...):
puzel (jeden - taki jak przy stubie) z kluczem francuskim i/lub srubokretem. Moze puzel z jakas sruba na srodku i 'dokrecajacym' ja kluczem. Co myslicie?
Też dobrze, tylko żeby był duży (nie tak jak ten przy stubie), widoczny (nie tak jak ten przy stubie) i ładny (nie tak jak ten przy stubie) ;-)
A ja proponuje zamiast rozsypanki (ktora mi sie kojarzy raczej z psuciem czegos niz z naprawianiem...):
puzel (jeden - taki jak przy stubie) z kluczem francuskim i/lub srubokretem. Moze puzel z jakas sruba na srodku i 'dokrecajacym' ja kluczem. Co myslicie?
-- TOR tor@oak.rpg.pl
Ja osobiście nie cierpię takich "techno" rozwiązań - rozsypanka dla mnie jak najbardziej OK; można dodać dłonie zsuwające elementy. (?) Do robienia grafiki nie jestem predysponowana - Pixel może coś wymyśli? Selena
TOR> puzel (jeden - taki jak przy stubie) z kluczem francuskim i/lub TOR> srubokretem. Moze puzel z jakas sruba na srodku i 'dokrecajacym' ja TOR> kluczem. Co myslicie?
Selena>Ja osobi¶cie nie cierpiê takich "techno" rozwi±zañ - rozsypanka dla mnie jak Selena>najbardziej OK; mo¿na dodaæ d³onie zsuwaj±ce elementy. (?) Do robienia Selena>grafiki nie jestem predysponowana - Pixel mo¿e co¶ wymy¶li?
To mo¿e puzel z o³ówkiem lub pêdzlem zamiast klucza.
DanielM
To może puzel z ołówkiem lub pędzlem zamiast klucza.
DanielM
Prawdę powiedziawszy, co będzie to będzie. Byle wyraźne i nie różowo-zielone. Niech decydują ci, którym bardziej zależy na formie. Ja przychylę się do większości (chyba że BARDZO zakłuje mnie w oczy) Pozdrawiam, Selena
A ja pozazdrościłem Danielowi i też sobie wysmarowałem w brudnopisie w wiadomym temacie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nuntaro/brudnopis/szablon/WEdycji
Człowiek czasem musi, "inaczej się udusi" :) Może ta garść wariacji szablonowo-edycyjnych zatrwoży ;) ale i zmobilizuje zaprawionych grafików.
Pozdrowienia-
Nuntaro
A ja pozazdrościłem Danielowi i też sobie wysmarowałem w brudnopisie w wiadomym temacie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nuntaro/brudnopis/szablon/WEdycji
Człowiek czasem musi, "inaczej się udusi" :) Może ta garść wariacji szablonowo-edycyjnych zatrwoży ;) ale i zmobilizuje zaprawionych grafików.
Pozdrowienia-
Nuntaro
Dla mnie wyjściowe mogą być wersja 1 (jeszcze z jeden klocuszek, mogą być mniejsze) i ostatnia; z dłońmi - rzeczywiście nie o to mi chodziło (jak już to "rzut z góry" i obie dłonie, ale nie rękawiczki ;), w geście zsuwania elementów) <- taka mądra jestem, a sama zrobić nie umiem. Reszta odpada, jak na mój gust. Ramka może być czerwona (nie cierpię tego turkusiku i indygo), a tekst już tylko czarny, UWAGA zboldowane. I nie podoba mi się to luzackie "wielkie dzięki" (jeszcze z emotikonem), ale to subiektywne i mało istotne. Pozdrawiam i idę do pracy, Selena
Dla mnie wyjściowe mogą być wersja 1 (jeszcze z jeden klocuszek, mogą być mniejsze)
wstępnie uwzględniono w formach nr 6 i 7 (podobnie jak uwagi co do kolorów i tekstu komunikatu)
i ostatnia; z dłońmi - rzeczywiście nie o to mi chodziło (jak już to "rzut z góry" i obie dłonie, ale nie rękawiczki ;), w geście zsuwania elementów)
Selena
Przy rękawiczce jeszcze pomajstruję :) i przy innych, które wskazali inni jako warte dalszej obróbki. Oczywiście, zapraszam do umieszczania na tej stronie ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nuntaro/brudnopis/szablon/WEdycji )kolejnych projektów lub udoskonalonych wersji. Zdaje się, że nikt nas nie terroryzuje terminami :)) A po jakimś czasie te, które nie zainteresowały nikogo usunę, a z pozostałych coś się wybierze.
A czy nie można wyeliminować z tekstu fragmentu "Aby zapobiec stresującym konfliktom edycji"?
A.. dlaczego właściwie wstawiany jest ten komunikat?:) Jeśli bez "stresującego" brzmi on mniej frywolnie to taki wariant już zastosowałem. No i chyba podziękowania w imieniu wszystkich, bo trochę głupio jak dziękuje "ktoś". Oczywiście, tekst to inna sprawa. Właściwie, to jest to wiadomość od tego kto wstawia {{WEdycji}}, więc może być "proszę" i "dziękuję", ale wtedy należałoby napisać też "właśnie edytuję".
I jeszcze jedno - nie wyglądałoby źle IMO zrobienie tekstu zboldowaną kursywą. (herezja?) Selena
Można się już przekonać na jednym z przykładów. Zrezygnowałem w nim też z czarnej obwódki
a mnie podoba's najbardziej pomysl nr 5 ale jeszcze troche dopracowany pixel
Przyznam, że nie mam wprawy w rysowaniu ani nawet odrysowywaniu (tu miało miejsce to drugie) ale jakby komuś nie chciało się tego robić od początku, a mógłby dopracować to co jest, to prefabrykat w formie pliku cdr (wersja 8) znajduje się pod adresem http://www.herold.ekonto.net/wiki/puzliki.cdr
w windowsie mamy czerwony znaczek z bialym iksem na message boxach lub zolty trojkat (znak drogowy sic!) z wykrzyknikiem to moze cos w tym tomacie
Żółty puzlik (z czerwonym ob... tym, obrzeżeniem ? :) z wykrzyknikiem w środku? Bo to windowsowskie pewnie uznane zostanie za mało wikipediowe. Tak czy owak, śmiało można edytować moją brudnopiśmienną stronę (jak już wspomniano), dodając nowy projekt. Ja wrócę do zabawek pod koniec niedzieli.
Mnie najbardziej podoba się nr 2 Silthor
Dla mnie najlepszy nr 2. Kpjas. dwójka jest za mała. Trzeba się dopatrzeć, żeby wiedzieć, że
ten trójkat t sznurek. Beno/GEMMA
Dodałem spację między "w" a "edycji", będzie czytelniejsze, jak sądzę. Całość nieco powiększona, no i pogrubiony "sznurek" - teraz to raczej kabel z epoki PP "Polska Poczta-Telegraf-Telefon" :) W tej wersji zapewne trzebaby poprawić te fruwające puzzle, bo coś mi się, kurde, brzeżki rozjechali (te zrobione, oczywista, z tych samych co w puzliki.cdr)- ciągle jest to rzecz do dopracowania.
Pozdrowienia- Nuntaro
Uważam, że zabraliśmy się za tę grafikę od d... strony.
Najpierw trzeba określić wszystkie potrzebne obrazki, a nastepnie obok siebie poustawiać zaprojektowane te z jednej szaty graficznej. Wtedy będzie można ocenić, w którym kierunku idziemy i dopieścić szczególy.
Jesli teraz jakiś obrazek zwycięży, to będzie to przypadek i nie będzie wiadomo, czy nadawać się będzie do modyfkacji przy innych zastosowaniach.
Widzę dwa rozsądne rozwiązania - seria z puzzlami i seria z niedomknietą kulą. Skoro cała Wikipedia jest symbolizowaa kulą, to pojedyncze obrazki powinny być puzzlami - czyli pozostaje jedna rozsądna propozycja.
Trzeba teraz zaprojektować kilka serii i zobaczyć czyj pomysł najlepiej nadaje się do powielania.
O ile mówię jasno... (jest trzecia w nocy)
Beno/GEMMA
Dnia Sat, 11 Sep 2004 02:53:00 +0200, Gemma studio@gemma.edu.pl napisał:
Uważam, że zabraliśmy się za tę grafikę od d... strony.
Najpierw trzeba określić wszystkie potrzebne obrazki,
Byłoby to porządane, boć można różne komunikaty opatrywać stosownymi obrazkami
a nastepnie obok siebie poustawiać zaprojektowane te z jednej szaty graficznej. Wtedy będzie można ocenić, w którym kierunku idziemy i dopieścić szczególy.
Można i tak, zwłaszcza gdyby propozycji było wiele. Tyle, że obrazek w ramce i w sąsiedztwie tekstu wygląda jednak inaczej niż obrazek obok obrazka (lub sam)
Widzę dwa rozsądne rozwiązania - seria z puzzlami i seria z niedomknietą kulą. Skoro cała Wikipedia jest symbolizowaa kulą, to pojedyncze obrazki powinny być puzzlami - czyli pozostaje jedna rozsądna propozycja.
Trzeba teraz zaprojektować kilka serii i zobaczyć czyj pomysł najlepiej nadaje się do powielania.
O ile mówię jasno... (jest trzecia w nocy)
Beno/GEMMA
Na pewno do rozstrzygnięcia są kwestie konkretnego wzoru obrazka w ramach pewnego, mniej lub bardziej zwięzłego stylu, ewentualnej kolorystyki (wszystkich elementów komunikatu), formatowania tekstu oraz treści w każdym z przypadków. Ale, że - co za zbieg okoliczności :) - ja też wystukuję w okolicach trzeciej w nocy, to zakomunikuję, że co udało mi się nawymyślać i niewprawnie sklecić, to jest w mym brudnopisie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nuntaro/brudnopis/szablon/WEdycji - wprowadziłem parę zmian i uzupełnień).
Pozdrowienia (uwaga na zaraźliwe ziewanie!)-
Nuntaro
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nuntaro/brudnopis/szablon/WEdycji
- wprowadziłem parę zmian i uzupełnień).
Pozdrowienia (uwaga na zaraźliwe ziewanie!)-
Nuntaro
W obecnym stadium - 5 lub 7;
4 bardzo mi się podoba ze względu na idealnie zaprezentowaną ideę, ale graficznie jest topornie wykończone. Jakby ktoś ślicznie obrobił te krawędzie... Przypuszczam też, że inni stwierdzą, że obrazek jest za duży. Ale...? Dzięki, że próbowałeś! :)
8 nieodparcie kojarzy mi się z sierpem i młotem...
I Silthor ma uwagi do tekstu (ja wypowiedziałam się wczoraj). Pozdrawiam!
Selena
From: "Nuntaro" nuntaro@o2.pl
A ja pozazdrościłem Danielowi i też sobie wysmarowałem w brudnopisie w wiadomym temacie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Nuntaro/brudnopis/szablon/WEdycji
A więc jednak da się :-) Wszystie wikipediowe. Mnie najbardziej podoba się ten udeptujący puzzla. Ale pewnie dla większości będzie za awangardowy.
Beno/GEMMA
Dnia Thu, 9 Sep 2004 15:37:27 +0200, selena kovalusie@go2.pl napisał:
A ja proponuje zamiast rozsypanki (ktora mi sie kojarzy raczej z psuciem czegos niz z naprawianiem...):
puzel (jeden - taki jak przy stubie) z kluczem francuskim i/lub srubokretem. Moze puzel z jakas sruba na srodku i 'dokrecajacym' ja kluczem. Co myslicie?
Jak dla mnie ten http://meta.wikimedia.org/wiki/Image:Pm_wiki_mod_ad3.jpg jest dobry do obróbki. Może tylko przyszarzyć by go, ale jest większy niż stubowy i wystarczy mu dodać wykrzyknik lub otwrtą dłoń, w geście powstrzymania gościa... np. http://www.herold.ekonto.net/wiki/puzlik4cb.png
Ja osobiście nie cierpię takich "techno" rozwiązań - rozsypanka dla mnie jak najbardziej OK; można dodać dłonie zsuwające elementy.
A "rozsypanka" to ten glob czy raczej coś takiego jak tu: http://meta.wikimedia.org/wiki/Image:Logo_Guillaume_Bokiau_1.png (chyba raczej coś takiego)...
Bo np. do globu można wrzucić króliczka (wystarczy jak będzie widać parę uszu - najlepiej sugerujących ruch, no i jedną parę :))) i zawiesić na nim tabliczkę "nie przeszkadzać" :)))
A może, wyanimować jak niewidzialna ręka edytora wyrzuca ze środka niepotrzebne elementy???
Noż, niestetyż ja, w mordę, za przeproszeniem, nie potrafię...
Pozdrowienia-
Nuntaro
Tego pięknego dnia Thu, 09 Sep 2004 16:32:52 +0200, napisałeś(aś) Odpowiadam:
http://meta.wikimedia.org/wiki/Image:Logo_Guillaume_Bokiau_1.png tego do butiku wikipedii.