Sie macie, ludzie...
Wydaje się, że wzorem angielskiej wikipedii należałoby wprowadzić instytucję "peer-review". Artykuł, by zostać zgłoszony do medalu, powinien przejść przez "kontrolę jakości" w postaci przeglądu przez osoby zainteresowane i kompetentne. Dopiero po pozytywnej ocenie i ewentualnych korektach recenzenci wystawialiby artykuł pod głosowanie nad medalem.
W chwili obecnej rolę "review" odgrywa sama lista zgłoszeniowa - naszym zdaniem etap pośredni jest bardzo wskazany. Dobry przykład dał tu Joymaster, który zgłaszając swój artykuł o pułku lotniczym napisał wprost, że chodzi mu o wskazanie braków.
Dalej - tam gdzie to możliwe, należy bezwzględnie wymagać, by artykuł medalowy zaopatrzony był w podstawową bibliografię. Jeżeli wikipedia ma być wiarygodnym źródłem informacji, jest to naszym zdaniem wymóg sine qua non.
Sprawę artykuów już opatrzonych medalem zostawiamy do osobnego potraktowania, ale i z tym należałoby coś zrobić.
Pozdrufka, 4C.