nie wiem dlaczego nie mialyby powstać odpowiednie podkategorie w tym przypadku - przecież z każda z nich będzie liczyć co najmniej kilka, a najczęściej kilkadziesiąt imion.
niektóre z powodów:
1) ktoś jest miłośnikiem kultury celtyckiej - interesuje go wszystko co celtyckie -  zajrzy sobie do kategorii np. Celtowie - a tam podkategorie o krajach celtyckich, muzyce celtyckiej, jezykach,  a także imionach... - gdyby były tylko imiona ten ktoś tam nie wejdzie... (niekoniecznie nawet podkategorie muszą byc podlinkowane do Celtowie byle tylko wyszukiwarka je znalazła po wpisaniu "celt*" do okna wyszukiwarki)
2) ktos spodziewa sie dziecka - wie że to będzie chłopiec - od razu zagląda do kategorii zaczynających się na "męskie imiona".. - gdyby to były tylko "imiona" to czasami mógłby się zastanawiać które z imion rut, salome, kosma, bonawentura są męskie, a które nie.
-----Original Message-----
From: wikipl-l-bounces@Wikipedia.org [mailto:wikipl-l-bounces@Wikipedia.org]On Behalf Of selena
Sent: Friday, July 16, 2004 8:10 PM
To: Polish Wikipedia mailing list
Subject: [Wikipl-l] kategorie - kontrola urodzeń + eutanazja

Należy poważnie rozważyć sens istnienia pewnych kategorii. Z całym szacunkiem, ale np. kategoria "Imiona" mogłaby nie być już dzielona na: Męskie imiona bałtyjskie, Męskie imiona celtyckie, Męskie imiona germańskie, Męskie imiona greckie, Męskie imiona słowiańskie, Męskie imiona łacińskie ... Do tego jeszcze żeńskie odpowiedniki oraz osobne Imiona germańskie, łacińskie i hebrajskie. Litości! Znalazłoby się troche innych przykładów, ale czepiam się właśnie tego.
Selena