Вітаю! До вашої уваги традиційний дайджест від «Вікімедіа Україна»: згадуємо найважливіші події березня та складаємо список поточних подій та анонсів.

== Основні події березня ==

1-3 березня проходила українська частина міжнародної акції WikiGap з написання статей про видатних жінок для подолання гендерного дисбалансу у Вікіпедії. За три дні учасники написали майже 200 статей до української Вікіпедії; детальніші результати доступні у нашому блозі — https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/03/07/wikigap-results/.

8 квітня завершився міжнародний марафон WikiGap Challenge (https://meta.wikimedia.org/wiki/WikiGap_Challenge), який тривав з 8 березня. Переможцем конкурсу став Андрій Гриценко — редактор української Вікіпедії та член «Вікімедіа Україна». Загалом до топ-10 переможців WikiGap Challenge увійшло сім користувачів української Вікіпедії.

Найцікавіші записи із нашого блогу за березень: 
* як перегляди Вікіпедії розповідають про біорізноманіття: https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/03/23/wikipedia-and-biodiversity/;
* незвична історія зображення року Вікісховища: https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/03/28/poty-2018/;
* вплив нової контроверсійної директиви Європейського парламенту на свободу інтернету: https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/03/27/european-parliament-vote/.

== Поточні події та анонси ==

* Найкращі фотографії конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2018 та 2017 року перебувають у Центральній міській бібліотеці Хмельницького до 30 квітня. Фото з відкриття — https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:WLM_winners_exhibition_in_Khmelnytsky_2019. У травні виставка «Пам’ятки України» переміститься до Херсона і продовжуватиме мандрувати по Україні до кінця року.
* Увесь квітень та травень триватиме Європейська весна (CEE Spring) — конкурс статей про Центральну і Східну Європу. Переможці конкурсу отримають цінні призи, а всі активні учасники — сувеніри. https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Європейська_весна_2019.
* Триває реєстрація на вікітренінг для вчителів у Кременчуці. Взяти участь можуть усі охочі освітяни.
https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/04/04/teachers-training-2019/.
* До 20 квітня триває змагання за найкращий логотип для майбутнього конкурсу статей про жінок у точних науках. Детальніше про змагання і про те, як подати свою роботу — https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Жінки_у_STEM/Логотип.
* Завершується висунення пропозицій місця проведення Вікіконференції 2019 та обговорення поточних кандидатур — https://ua.wikimedia.org/wiki/Обговорення:Вікіконференція_2019.

Нагадую, що постійно триває прийом заявок на мікрогранти (https://ua.wikimedia.org/wiki/Мікрогранти) та стипендії на тренінги (https://ua.wikimedia.org/wiki/Тренінги_для_волонтерів). «Вікімедіа Україна» може оплатити покупку книжок, покрити вартість проїзду і квитки на публічну подію або компенсувати витрати на участь тренінгу, якщо це допоможе вам збагатити проекти Руху Вікімедіа.

Для того, щоб регулярно отримувати новини, стежте за нами у Фейсбук (https://www.facebook.com/Wikimedia.Ukraina), Твіттері (https://twitter.com/wikimedia_ua) й Інстаграмі (https://www.instagram.com/wikimedia_ukraine/) та підпишіться на оновлення у блозі (http://wikimediaukraine.wordpress.com/).

З повагою,
Антон Процюк
менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна»