Вітаю! До вашої уваги огляд найважливіших подій лютого, найцікавіші поточні події вікіруху та анонси на березень від «Вікімедіа Україна».

== Основні події лютого ==

У лютому пройшла стратегічна сесія та чергові Загальні збори ГО «Вікімедіа Україна». Стратегічна сесія для членів ВМУА започаткувала процес розробки трирічної стратегії, який проходитиме цього року. Онлайн-обговорення стратегії буде публічним, і до нього зможуть долучитися усі учасники вікіспільноти.

На Загальних зборах було представлено звіт Організації, який можна переглянути на сайті «Вікімедіа Україна» — https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=6314. Також на сайті доступні звіти Правління та Ревізійної комісії. Загальні збори обрали нову каденцію Правління та Ревізійної комісії; із поточним їхнім складом можна ознайомитися тут — https://ua.wikimedia.org/wiki/Керівні_органи. Протокол Загальних зборів також доступний на сайті: https://ua.wikimedia.org/wiki/Загальні_збори_№13/Протокол.

== Поточні події ==

* До 15 березня триває подання заявок на стипендію від Фонду Вікімедіа для відвідування Вікіманії — найбільшої щорічної конференції вікіруху, яка цього року пройде в середині серпня у Стокгольмі. Вимогами для отримання стипендії є значний досвід участі у роботі Руху Вікімедіа та володіння англійською мовою. Детальніша інформація — https://wikimania.wikimedia.org/wiki/Scholarships.

* З 8 березня до 8 квітня проходить WikiGap Challenge — міжнародний марафон, зі створення статей про видатних жінок. Міністерство закордонних справ Швеції та Вікімедіа Швеція запрошують усіх охочих писати про видатних жінок своїми мовами, зокрема й українською. Головним призом WikiGap Challenge є повна стипендія на Вікіманію, також передбачені інші призи. Детальніше про змагання — https://meta.wikimedia.org/wiki/WikiGap_Challenge.

* До 15 березня триває зголошення в організаційний комітет української частини фотоконкурсу «Вікі любить Землю 2019». Податися в оргком можна тут — https://ua.wikimedia.org/wiki/Обговорення:Вікі_любить_Землю_2019.
Зверніть увагу, що для участі в окремих аспектах організації конкурсу не обов'язково бути членом організаційного комітету; від членів оргкому очікується постійна залученість у проект. Члени організаційного комітету не мають права претендувати на призи «Вікі любить Землю», хоча можуть завантажувати фотографії в рамках конкурсу. 

* До 17 березня триває голосування за Зображення року у Вікісховищі: https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Picture_of_the_Year/2018/R2/Gallery. Запрошую проголосувати за зображення з України: 
** https://commons.wikimedia.org/wiki/File:21-224-5054_NNP_Synevyr_RB_18.jpg,
** https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_-_Комплекс_Києво-Печерської_лаври.jpg
** https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Зимова_фортеця.jpg.
Ви можете взяти участь в голосуванні, якщо маєте принаймні 75 редагувань у якомусь з проектів Вікімедіа і зареєструвалися в ньому до 1 січня 2019 року.
 
== Анонси ==

21 березня починається CEE Spring — міжнародний конкурс статей про Центральну і Східну Європу, в якому українська Вікіпедія традиційно бере участь. Сторінка конкурсу — https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:CEE_Spring_2019.

Нагадую, що постійно триває прийом заявок на мікрогранти (https://ua.wikimedia.org/wiki/Мікрогранти) та стипендії на тренінги (https://ua.wikimedia.org/wiki/Тренінги_для_волонтерів). «Вікімедіа Україна» може оплатити покупку книжок, покрити вартість проїзду і квитки на публічну подію або компенсувати витрати на участь тренінгу, якщо це допоможе вам збагатити проекти Руху Вікімедіа.

Для того, щоб регулярно отримувати новини, стежте за нами у Фейсбук (https://www.facebook.com/Wikimedia.Ukraina), Твіттері (https://twitter.com/wikimedia_ua) й Інстаграмі (https://www.instagram.com/wikimedia_ukraine/) та підпишіться на оновлення у блозі (http://wikimediaukraine.wordpress.com/).

З повагою,
Антон Процюк
менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна»
m: +380665696135 | f: antonprotsiuk | wiki: AntonProtsiuk_(WMUA)