Усім привіт! До вашої уваги січневий дайджест з оглядом найважливіших подій минулого місяця та анонсами на лютий.

== Вікімарафон та день народження Вікіпедії ==

Головними подіями січня були Вікімарафон і святкування 15-річчя української Вікіпедії. У Вікімарафоні взяло участь понад 600 учасників, які поповнили Вікіпедію на 1800 статей. Відбулося понад 60 вікізустрічей по всій країні: від Ужгорода до Сєвєродонецька та від Висоцька Рівненської області до Одеси. Детальніше про підсумки Вікімарафону — у блог-дописі — https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/02/05/wikimarathon-2019-2/.

На сторінці Вікімарафону (http://wikimarathon.org.ua) можна побачити карту та список всіх зустрічей в рамках акції, імена волонтерів-координаторів на місцях, завдяки яким це стало можливим, та навіть списки учасників зустрічей. Там же можна знайти галерею фотографій з Вікімарафону; більше фото — в https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Wikimarathon_2019_in_Ukraine.

До 15-річчя української Вікіпедії ми підготували багато цікавих матеріалів, зокрема:
* тест на знання української Вікіпедії (https://quiz.wikimedia.in.ua/index.php/494668
* цікаві факти про українську Вікіпедію (https://www.facebook.com/pg/uk.wikipedia/photos/?tab=album&album_id=2301186039933571).

Огляд усіх матеріалів до 15-річчя УкрВікі можна знайти у вищезгаданому блог-пості.

Окрім 15-річчя української Вікіпедії, у січні ми святкували день народження Вікіпедії загалом. 15 січня англомовному розділу виповнилося 18 років, і з нагоди цього ми підготували 18 цікавих фактів про англійську Вікіпедію — https://wikimediaukraine.wordpress.com/2019/01/15/wikipedia-day/.

== Інші події січня ==

Також у січні був повноцінно запущений механізм подання на стипендії на тренінги для волонтерів. Якщо ви бачите платний тренінг/лекцію/семінар, який може запропонувати вам корисні знання для роботи над проектами ВМУА чи розвитку вікіруху загалом, можете податися на стипендію на сторінці https://ua.wikimedia.org/wiki/Тренінги_для_волонтерів.

У січні в нас змінився прес-секретар: за результатами публічного зголошення Правління затвердило на пост прес-секретаря Анну Хроболову.

== Майбутні події ==

17 лютого пройдуть Загальні збори «Вікімедіа Україна». 16 лютого відбудеться стратегічна сесія; цей захід є певною мірою важливішим за звичні підготовчі дні перед Загальними зборами, тому що це буде одна із двох стратегічних сесій, які дозволять визначити стратегію розвитку Організації на наступні три роки.

Запрошую членів ВМУА реєструватися на Загальні збори на сторінці https://ua.wikimedia.org/wiki/Загальні_збори_№13/Список_учасників

Нагадую, що постійно триває прийом заявок на мікрогранти (https://ua.wikimedia.org/wiki/Мікрогранти) та стипендії на тренінги (https://ua.wikimedia.org/wiki/Тренінги_для_волонтерів).

Для того, щоб регулярно отримувати новини, стежте за нами у Фейсбук (https://www.facebook.com/Wikimedia.Ukraina), Твіттері (https://twitter.com/wikimedia_ua) й Інстаграмі (https://www.instagram.com/wikimedia_ukraine/) та підпишіться на оновлення у блозі (http://wikimediaukraine.wordpress.com/).
 
З повагою,
Антон Процюк
менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна»
m: +380665696135 | f: antonprotsiuk | wiki: AntonProtsiuk_(WMUA)