Вітаю! До вашої уваги щомісячний дайджест від ГО «Вікімедіа Україна» — огляд найважливіших подій лютого та анонси на березень.

== Основне за лютий ==


* Опублікований звіт про роботу ГО «Вікімедіа Україна» за 2019 рік. Його можна прочитати тут — https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=7367

* У кінці лютого «Вікімедіа Україна» провела стратегічну сесію та Загальні збори.
Метою стратегічної сесії було обговорити проєкт стратегії міжнародного вікіруху, а також стратегічний план «Вікімедіа Україна» 2020—2022.

Загальні збори заслухали звіт про роботу Організації за 2019 рік, а також звіти Правління та Ревізійної комісії попередньої каденції. Було обрано нові склади цих органів.

Детальніше про новий склад Правління й Ревізійної комісії та про загальні підсумки стратегічної сесії і загальних зборів читайте тут — https://wikimediaukraine.wordpress.com/2020/02/26/strategy-and-general-meeting/.

* У рамках проєкту «Вікі любить пам'ятки» ми провели тематичну акцію «Пишемо про пам'ятки культури до Вікіпедії», а також дві фотовиставки у Києві та Івано-Франківську (до речі, остання ще триває до 5 березня). Деталі читайте на сайті проєкту — http://wikilovesmonuments.org.ua/.

* Цікаві дописи у нашому блозі за січень:
** Найпопулярніші твори у Вікіджерелах у 2019 році — https://wikimediaukraine.wordpress.com/2020/02/03/wikisource-2019/
** Розгортаємо подарунки для Вікіпедії: підбиваємо підсумки Вікімарафону 2020 — https://wikimediaukraine.wordpress.com/2020/02/13/wikimarathon-2020-results/

Детальний перелік наших досягнень і подій за лютий буде доступний у місячному звіті: https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=7410

== Анонси на березень ==


* Протягом березня триває WikiGap 2020 — марафон із створення та поліпшення статей про видатних жінок, спрямований на збільшення представництва жінок у Вікіпедії.
Протягом цілого місяця можна долучитися онлайн; також плануються ще три вікізустрічі — у Львові, Маріуполі і Харкові.
Деталі — http://wikigap.wikimedia.org.ua

* Протягом усього березня і надалі триватиме «Книжкова Шафа» — конкурс із наповнення та перевірки вмісту Вікіджерел.
Деталі — https://w.wiki/JYR

У березні ми плануємо ще багато цікавого, що анонсуємо пізніше. Тож щоб отримувати наші новини регулярніше і нічого не пропустити, стежте за нами у Фейсбуці: https://www.facebook.com/Wikimedia.Ukraine.

Також ми є у Твіттері (https://twitter.com/wikimedia_ua) й Інстаграмі (https://www.instagram.com/wikimedia_ukraine/), і, звісно, маємо блог: http://wikimediaukraine.wordpress.com/.

== Можливості та зголошення ==


* 5-9 серпня у Бангкоку (Таїланд) відбудеться Вікіманія — щорічна всесвітня конференція редакторів Вікіпедії і сестринських проектів та активістів вільної культури. До 17 березня триває прийом заявок на конкурс на стипендії від Фонду Вікімедіа для відвідання Вікіманії.
Більше про стипендії та критерії відбору на відповідній сторінці: https://wikimania.wikimedia.org/wiki/Scholarships.

Нагадую, що постійно триває прийом заявок на мікрогранти (https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=5130) та стипендії на тренінги (https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=6279). «Вікімедіа Україна» може оплатити покупку книжок, покрити вартість проїзду і квитки на публічну подію або компенсувати витрати на участь тренінгу, якщо це допоможе вам збагатити проекти Руху Вікімедіа.

З повагою
Антон Процюк
менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна»