Dobrý deň.

(Ospravedlňujem sa za správu vo viacerých zoznamoch.)

Predovšetkým záujemcom o otvorené údaje a komunite Wikiúdajov s radosťou oznamujem, že 28.-29. októbra sa v Berlíne uskutoční konferencia WikidataCon; viac informácií na https://www.wikidata.org/wiki/Wikidata:WikidataCon_2017

Konferencia je určená pre komunitu Wikiúdajov - pre tých, ktorí Wikiúdaje upravujú klasickým spôsobom, pomocou skriptov a robotov, tých ktorí tvoria nástroje pre Wikiúdaje, používajú údaje z Wikiúdajov vo svojich externých aplikáciách alebo by radi darovali svoje údajové sady. Konferencia teda pozýva všetkých, ktorí majú s Wikiúdajmi čo dočinenia.

Program sa ešte pripravuje - návrhy sú prijímané do 31.7. Je pravdepodobné, že sa predstaví hlavne doterajší vývoj, plány do budúcnosti, niektoré úžasné požitia a nástroje. Avšak presne to budeme vedieť až 1. septembra.

Vstup na konferenciu je bezplatný. Ešte do 16.7. je možné požiadať o štipendium na dopravu a ubytovanie, avšak pravdepodobne ich bude udelených iba zopár.

A na záver to najdôležitejšie: Na konferenciu je pridelených 150 vstupeniek, pričom prvých 100 je už rezervovaných. Druhé kolo prihlasovania sa bude otvorené v septembri; teraz je avšak možné prihlásiť sa do čakacieho zoznamu.

Účastníkom prajem príjemnú konferenciu s množstvom nových znalostí, skúseností a zážitkov, a teším sa ich využitie v slovenskej komunite! S účastníkmi budeme radi spolupracovať napríklad informovaním na informačných kanáloch Wikimedie SK, preto oceníme ak nás o svojej účasti budete vopred informovať!

Michal Matúšov
Redaktor:KuboF Hromoslav
Wikimedia Slovenská republika
predseda