Zdravím všetkých wiki-pozitívnych!

Prinášam Vám pár pozvánok na blízke podujatia a malú výzvu.

Týždeň otvoreného vládnutia 2017, Bratislava, 6.-10.11.2017
https://www.minv.sk/?ros_vsetky-spravy&sprava=open-government-week-2017-save-the-date
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti vás pozýva na druhý ročník podujatia venovaného otvorenému vládnutiu. Podujatie je tentoraz venované sieťovaniu jednotlivých aktérov. V rámci Wikimédie nás najviac zaujímajú otvorené vzdelávacie zdroje (6.10.), zaujmú však aj ostatné témy. Za Wikimediu SK sa akcie zúčastní predseda Michal Matúšov a podpredsedníčka Radoslava Semanová.

Stretnutie Wikimediánov, Bratislava, 6.11.2017
https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:Stretnutia#Bratislava.2C_6.11.2017
Využívajúc Týždeň otvoreného vzdelávania chystáme miestne stretnutie slovenských Wikimediánov - polo-neformálne posedenie pri občerstvení s diskusiami o súčasnom stave a vývoji wiki komunity. Chcete tiež navrhnúť tému? Smelo do toho!

Česká Wikikonferencia, Praha, 2.12.2017
https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Wikikonference
Konferencia pod taktovkou kolegov z Wikimedie Česká republika. Súdiac podľa minulých ročníkov je sa čo na tešiť. Program sa práve pripravuje, je však známy ústredný motív: "Ako sa rodia wikipedisti?"
V predsedníctve Wikimedie SK práve diskutujeme o možnosti podporiť slovenskú účasť preplatením niektorých nákladov - ešte vás budeme informovať.

OSSVíkend, Košice, 21.-22.10.2017
http://ossvikend.sk/
Už tento víkend organizuje naša spriaznená organizácia SOIT svoj tradičný OSSVíkend - cyklus prednášok a školení zo sveta slobodných informačných technológií. Tentokrát v programe nie je nič zo sveta wiki ale softvéroví nadšenci si rozhodne prídu na svoje.

Nadácia Wikimédia daruje počítače
https://meta.wikimedia.org/wiki/Hardware_donation_program
Na koniec pridávam dlhodobejšiu výzvu: Nadácia Wikimédia pravidelne vyraďuje staršie, ale plne funkčné počítače a nahradzuje ich novými. Etablovaní wikimediáni, ktorí cítia potrebu nového počítaču, oň môžu požiadať na uvedenej adrese. Nadácia počítač donesie na dohodnuté wikimedické stretnutie, z ktorého si ho človek potrebuje nejako dopraviť. A aspoň 2 slovenskí Wikimediáni sa takýchto stretnutí onedlho zúčastnia: Wikiúdajové konferencia (28.-29.10., Michal Matúšov / KuboF Hromoslav) a Konferencia rôznorodosti (3.-5.11., Matej Grochal / Jetam2). V prípade, že o počítač požiadate a bude Vám schválení, dohodnite sa s danými redaktormi na odvoze čo najskôr.

Majte sa
Michal Matúšov / KuboF Hromoslav
Wikimedia SK
predseda