Zdravím.

V posledné dni sme sa hlásili hlavne na sociálnych sieťach a menej na epošte. A máme na to dobrý dôvod! Patrik Kunec a moja maličkosť sa totiž účastnia Wikimedického stretnutia strednej a východne Európy. 

Patrik sa zúčastnil hlavne programu zameraného na GKAM (Galérie, Knižnice, Archívy, Múzeá) a vzdelávanie; ja som zatiaľ bol na školení facilitovania a témach ohľadom práce v orgnizácii a podpory komunity. Spolu sme sa zúčastnili zasadnutia k Stratégii 2030.

Stretnutia sa však môžte zúčastniť aj vy - virtuálne! Organizátori vysielajú naživo z jednej z prednáškových miestností, môžte do komentárov písať svoje otázky a na konci ich priradený dobrovoľník predstaví prednášajúcemu. Pre priamy prenos (a záznam) vás pozývam na
https://www.facebook.com/WikimediaPolska/

Ja osobne som mal 2 prednášky:
S Patrikom sme sa už dohodli, že sa onedlho stretneme a porozprávame sa ako začleniť naše skúsenosti do širšej práce vo WMSK. Avšak, sami toho veľa nemôžme zvládnuť a pre ďalší rozvoj je veľmi dôležitá väčšia spoluúčasť. Zamyslite sa preto prosím aj vy, ako by ste vedeli a chceli pomôcť na spoločných projektoch - určite sa nejako dohodneme ;-)

Majte sa
Michal Matúšov
Wikimedia Slovenská republika
predseda