Igazából a mondandót nem feltétlenül a cikkszámra akartam kihegyezni, hanem a szerintem ezzel szoros összefüggésben lévő szerkesztői létszámra.

Ennek alakulása pedig alapvetően két tényezőből áll: az új szerkesztők megmaradási rátája, illetve a régi, még mindig aktív szerkesztők száma.

Előbbi valami elképesztően rossz, alig-alig marad meg néhány az új szerkesztők közül. Nem tudom, hogy mi a megoldás, illetve hogy mivel lehetne vonzóbbá tenni számukra a wikit, de talán a szerkesztői felület egyszerűsítése jó eséllyel ezek között a lehetőségek között van.

Ami még inkább elgondolkodtató, hogy abszolút értékben is csökken a szerkesztők száma, ami kizárásos alapon annyit jelent, hogy a régebbi szerkesztők közül is egyre többen vannak olyanok, akik kiszállnak a Wikipédia szerkesztéséből. Hogy ennek a folyamatnak mi lehet az oka, megint jó kérdés, illetve hogy mit lehetne tenni a megállítására. Ellenkező esetben néhány év alatt végleg elfogyunk.

Joey

2012. július 8. 21:26 László Zsolt Nagy írta, <hungarikuszfirkasz@gmail.com>:
Szerintem ez az egész dolog túl van agonizálva, és minél többször kerül terítékre a téma, annál inkább megerősíti ezt az érzést. Ha fogynak, akkor fogynak. Most ez van. Aztán majd lesz egy időszak, amikor nőni fog. Különben is, miért kell misztifikálni ezeket a számokat? Előbb érünk a Valhallába, ha előbb érjük el a 250.000 szócikket? Azért azt is vegyük figyelembe, hogy így sem bírjuk a szócikkek karbantartását, hogyan fogjuk bírni a jóval több szócikkét? Elismerem, fontos a mennyiség is, de azért nem ennyire, hogy minden hónapban előkerüljön ez a téma. Fontosabb a minőség. Szerintem koncentráljunk arra.

HuFi

_______________________________________________
Wikihu-l mailing list
Wikihu-l@lists.wikimedia.org
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikihu-l